A HABER

TRT Türk televizyonundan sonra en geniz formatlı yayın sürdüren haber kanalıdır. Turkuvaz Medya Gurubunda bulunan haber içerikli televizyon kanalıdır. A Haber canlı TV izlemek isteyen için internet üstünden buna fırsat veriliyor. A Haber canlı TV izleme imkânı için A Haber yayın akışı iyi bilinmelidir. A Haber, çalık Holding tarafından kuruldu. Türkiye sınırlarında yayın yapan bir haber televizyonu olması amacı güdüldü. Ülkede ilk HD yayını başlatan haber televizyonudur.

A Haber, tarih yaprakları 24 Nisan 2011 senesini gösterdiğinde yayın hayatına test yayını şekli ile başladı. Tarih 25 Nisan 2011 olduğunda normal olan yayın yaşamına adım attı. Hem haber yayını yapan kanal hem de futbol karşılaşması sunmaya başladı. Özellikle yayın gurubunun aldığı Ziraat Türkiye Kupası karşılaşmalarının maç yayınları naklen yayınlanmaya başladı. Kupa Amerika gibi uluslararası ölçekli canlı yayınlara da imza attı. Hem spor hem de haber ölçekli en kapsamlı televizyon kanalları arasında yer alıyor.

İnternet Sitesi üstünden yayın yapan WEB TV üstünden canlı yayın programları yapıyor. Program olarak da Düşünce Atlası ile her Cumartesi yayın yapan Yaz Boz ilk akla gelenlerdir. Hafta içi her gün yayınlanan Kadraj ve Toplumsal Hafıza programları ile her Perşembe yayınlanan Canan Barlas ile Gündem ve Arka Plan programları izleyici kitlesine hitap ediyor. Cuma günleri yayına başlayan Memleket Meselesi ve her Cumartesi yayın yapan Seyahatname yapıtları ile Belgesel Kuşağı ve her pazar yayın yapan Diplomasi esaslı programları da ekran yüzleri olarak izleyicisini bekliyor. Son olarak yayına alınan ve hazırlanan Söz Teması her Pazartesi yayın yapıyor. Hafta içi her gün ise Medya Dünyası ile İş’in sırrı yayınlanıyor. Her Pazar yayınlanan Dijital Çağ programlarını hafta içi her gün yayın yapan Z Raporu adlı program takip ediyor. Televizyon kanalında en çok takip edilen programların başında düşünce atlası gelmektedir. Her Cuma yayınlanan programda aktüel konular işlenir. Kanalda 1. Sayfa adlı program da hem Cumartesi hem de Pazar günü yayına geçiyor. A Haber canlı izleme fırsatını ziyaretçilerine sunan sitemiz üzerinden A Haber’i ücretsiz bir şekilde izleme keyfine varın.  • Yorumlar

     

    Yuyyu Canlı Tv İzle