Az TV canlı tv izle – Azerbaycan Televizyonu izle

Azerbaycan’ın ilk televizyon ve radyo kanalı olan Az TV, 1956 yılında Azerbaycan’da kurulmuştur. Radyo yayınlarına 1926 yılında başlayan Az TV, ilk televizyon yayınını ise 1955 yılında gerçekleştirmiştir. Kendi ülkesinde birçok yeniliğe öncülük eden Az TV canlı tv, yayınladığı programlar sayesinde büyük bir ilgi görmüş ve yüksek ölçüde izleyici kitlesine ulaşmıştır.

Az TV’de yer alan programlar, daha çok Azerbaycan halkına hitap eder tarzda görünse de aslında Azerbaycan’ı tanımak ve gündemi hakkında bilgi sahibi olabilmek adına tüm dünyaya tanıtımını yapan programlardır. Bu nedenle Azerbaycan’ın kendi uydusu olan Azerspace-1 uydusu üzerinden tüm dünyaya yayın sunmaktadır. Ülkemizde ise sadece D-Smart 421.kanal, Kablo TV 140. kanal platformlarından Az TV canlı tv izleyenleri ile buluşmaktadır. Sabah Haberleri ile başlayan tv programları, 24 saat boyunca farklı programları ile yayın sağlamaya devam etmektedir. Haberden spora, magazinden müziğe, dizilerden filmlere ve Azerbaycan’ı tanıtan çeşitli programları ile televizyon programlarını sevenleri ekran başına toplayan Az TV, tüm yayınlarını oldukça kaliteli bir şekilde sunmaktadır. Yayın hayatına geçtiğinden beri Azerbaycan’ın en geniş kapsamlı televizyon kanalı olan Az TV, 2007 yılında EBU üyesi olmuştur. Üyeliği ile Eurovision şarkı yarışmasına katılmak istese de bu isteği devletten yeteri kadar bağımsız olmaması sebebi ile reddedilmiştir. İktidar yanlısı bir kanal olması ile eleştirilen Az TV birçok muhalif tarafından da beğenilmemektedir. Az TV daha sonrasında UEFA Avrupa Ligi maçlarını ve Şampiyonlar Ligi müsabakalarının yayın haklarını alarak, izleyicisine sunmaktadır. Kanalın kardeş kanalları olarak ise Medeniyyet TV, İdman Azerbaycan TV, Radio Respublica gibi kanallardır.

Az TV yayın akışında yer alan programlar günlük olarak değişmektedir. Fakat her gün belli başlı programlar da yer almaktadır. Ana haber bülteni, spor bülteni, sabah programları ve bunun gibi daha birçok program günlük olarak Az TV ekranlarında yer almaktadır. Çeşitli branşlardaki spor müsabakalarının yanı sıra sinema filmleri ve diziler günlük olarak değişmektedir. Tüm ilgi çekici kaliteli içerikleri ile beraber Azerbaycan halkının ve dünyanın severek takip etmekte olduğu Az TV, her geçen gün yayın hayatında yeni kazanımlar elde etmektedir.  • Yorumlar