HALK TV

Halk TV, Türkiye sınırları içerisinde ulusal temel tabanlı yayın yapan bir kanaldır. Özellikle 10 Ocak 2005 senesinde Deniz Baykal tarafından sağlanan girişimler ile kendisine yakın iş adamları tarafından kurulan bir televizyon kanalıdır. Her gün ve saat başında haber vermeye yönelik bir amaç ile kurulan bir televizyon kanalıdır. Kanal Cumhuriyet Halk Partisine olan yakınlığı ile tanınır. Sosyal Demokrat yapısı ile Halk TV canlı TV internet üstünden Halk TV canlı TV izle fırsatı tanınan bir kanal olarak duruyor. Aynı zamanda Halk TV canlı izle kapsamı dâhilinde Halk TV yayın akışı da takipçilerine sunuluyor.

Halkın Televizyonu Halkçı Kanal

Kanalda kendine yer bulan ekran dinamikleri arasında Analiz, Ekonomi Gündemi ve Ekonomi Politik en dikkat çeken programların arasında yer alır. Ayrıca ekranda adalet ve özgürlük gibi sloganların hâkim olduğu temalar kapsamında Empati, Gündem Özel ve Halk Arenası ilgi ile takip edilen programlardan bazılarıdır. Kanalda yer bulan ve sosyal içerikler üstünden devam edilen programlarda olan İyilik Sağlık, Köyün Delisi ile Maniki Dünya da ekranda yer alan programlar arasında yer bulur. Halk TV Kanalında yer alan, Medya Mahallesi, Özgür İrade ve Şimdiki Zaman gibi ilgi çeken yapıtlarda ekranda kendine yer bulur. Siyasetin en yoğun irdelendiği ve hak ile özgürlük kıstasında yorum bulan programlardan Siyaset Rüzgârı, Sol Şerit ile Zamanın Ruhu adları ile yayın bulan programlardır.

Halk TV Sosyal İçerikli Programlar

Halk TV Kanalın sahibi Deniz Baykal olarak görülür. Halk Televizyonunun Genel Yayın Yönetmenliği vazifesini ise Hakan Aygün üstlenir. Televizyon yayınlarını Türk Dili eksenli yapıyor. Televizyonun genel merkezi de Başkent Ankara içerisindedir. Sanal âlem üstünden de takip edilebilen bir televizyon kanalıdır. Televizyon ekranlarında siyasetten tüm spor faaliyetlerine, gezmek ve görmekten dini içeriklere, ekonomiden sanata, kültürel yaşamdan güncel meselelere kadar birçok mecrada yayın yapılmaktadır. Televizyon kanalında en çok üstünde durulan şey de haber kuşağıdır. Can Ataklı İle Yazı işleri, Basın Koridoru, İsmail Dükel İle Gün Sonu, Güne başlarken, Türkiye Gündemi, Lale Arslan İle Ana Haber, Türkiye Nereye ve Mercek programları ekranda yer alan programların başında gelir.  • Yorumlar