Kanal 24

Kanal 24 TV, Ethem Sancak tarafından imtiyaz sahibi olunan Esmedya içerisinde yer alır. Tarihlerin 24 Ocak 2007 zamanını gösterdiğinde İstanbul merkezli olarak kurulan ve yayın yapan bir ulusal kanal olarak yayın hayatına başladı. Kanal 24, ilk defa Uzan Grubunca Max Haber ismi ile kuruldu. Yayın hayatına bu isimle ise başlamadı. Star Haber 24 adı ile yayın hayatına başladı. Kısa bir yayın dönemi ardından kapatıldı. TMSF Uzan Gurubuna el koyduktan sonra kanalın isim hakkı da satıldı. Kanalın isim hakkı Kuzey Kıbrıslı işadamı Ali Özmen Safa tarafından alındı. 2007 yılında ise Ethem Sancak tarafından Star Medya Yayıncılık A.Ş. tüm hisseleri alınarak satın alındı. Televizyon olarak yayın hayatına canlı izleme imkânı verdiği internet üstünden Kanal 24 canlı TV olarak Kanal 24 canlı TV izle tıklaması olarak seyrede bilme imkânı vermesi ile sağlıyor. Tüm yayınlar Kanal 24 canlı izle seçeneği ile Kanal 24 yayın akışı içerisinde takip ediliyor.

İlk Yayın Bir Suikast

Kanal 24, hem İstanbul Beyoğlu’nda bir suikast neticesi öldürülen Ermeni Yazar Hrant Dink cinayeti hem on iki sene sonunda nihayet bitirile bilen Bolu tüneli açılışı hem de Türk Hükümetinin Irak sınırlarına sınır ötesi müdahalesi günü olan 23 Ocak 2007 senesinde ilk yayınına hem de canlı olarak başlayarak yayın hayatına merhaba dedi.

Haber ve Kültür Kanalı

Mayıs 2009 tarihinde de Star Medya Yayıncılık A.Ş. sahibi Ethem Sancak, hisselerin yarısın Rixos Otelleri işletmecisi Fettah Tamince, kalan kısmı da Tevhit Karakaya tarafından satın alındı. Kanal, haber ve kültür ağırlıklı bir televizyon olarak yayın hayatına devam etti. Kanalda yayın imkânı bulan programlardan bazıları; Uyandırma Servisi, Günün Manşeti, Akşam Haberleri, Moderatör, Editörden, Dünya Hali, Moderatör Gece, Soru Yorum ve Moderatör Hafta Sonu programlarıdır. Ayrıca; Hafta Sonu Gün Ortası, Kırmızı Halı, Gece Raporu, Haber Bülteni, Çıkış Yolu, Sanat Takibi, 24 E, Hava ve Yol Durumu, Kahve Molası, Analiz Sentez ve Piyasalar Açılırken programları da yer bulur. Ayrıca da Bu Ülke, An ve Zaman, Hafta Sonu Akşam Haberleri, Spor Bülteni, 8. Etap, Kadınlar Meclisi ve Fikri Takip gibi programlar da yer alır. Kanal programı olarak Sağlık Merkezi, Olay Var, Sağlık Mutfakta, Spotif, 24 Spor Gecesi, Tekno Alan, 24 Özel, 24 Portre ve 24 Kafe ekran yüzüdür. Ekranda, Sivil Siyaset, Serbesiyet, Dar Hayat, Maç Önü, Maç Gecesi, Mavi Bere ve Star Şehir Buluşmaları yer alır.  • Yorumlar

     

    Yuyyu Canlı Tv İzle