SEMERKAND TV

Semerkand TV, yayın yaşamına 29 Mayıs 2010 senesinde başladı. Hem uydu hem de Kablo üstünden yayın yapan bir kanal olan Semerkand TV, din içerikli yayınlar yapmayı ilke edinen bir kanaldır. Önceliğini ise kadın ve çocuklara veren bir anlayış güdüyor. Hem kadınlara hem de çocuklara yönelik yayınları önceliyor. İsmini eski Türk yurdu Türkistan topraklarındaki şehirden alıyor.

İslami Değerler Öncelikli

Semerkand Medya Grubu, hedef olarak kendilerine İslami Prensipleri belirleyen bir yapı ile hizmet sunuyor. Evrensel nitelikli kıstasları önemseyen bir yapı içerisinde hem kendi değerlerini ön planda tutarak hem de tasavvuf ekseninde hareket eden bir yayın politikası benimsiyor.

Gönül derinliğinin enginliğindeki tasavvuf anlayışına modern dünya ölçütlerini yerleştirmeyi hedefliyor. Eğer internet üstünden SEMERKAND TV canlı TV olarak seyretmek arzusunda olunur ise SEMERKAND TV canlı TV izle tıklaması kullanılabilir. Bunun yanında SEMERKAND TV yayın akışı da SEMERKAND TV canlı izle tıklaması sayesinde gerçekleştirilir.

Semerkand TV ekranlarında birçok dini içerikli program izlene bilinir. İslami esasların gözetildiği programların başında eğitim programları geliyor. Kur’an eksenli programların başında Adım Adım Kur’an Öğreniyorum ve Dersimiz Kur’an-ı Kerim geliyor. Birçok dini içerikli program arasında; Afiyet Olsun, Ahlâk Hazinem, Almanca Sohbet, Ana Haber, Aziz İstanbul, Bedesten, Berat Kandili Özel ile Beş Vakit Bir Şehir geliyor. Ayrıca da Biriz Beraberiz, Boşnakça Sohbet, Cümle Kapısı, Çerçeve, Çocukların Dilinden, Delail-ül Hayrat, Dergâh ve Derviş Çeyizi programları da ilgi çekenler arasında bulunuyor. Divan (Arapça), Drama Atölyesi, Eğlen Dene Uygula, Gülden Damlalar, Güzergâh, Haber, Hacegan (Kürtçe),Hanımlar Buyurun ve Haremeyn Yolunda programları ekranda izleyici bulanlar arasında yer alıyor. Diğer bazı programlar arasında da Hasbihal, Hatmi Şerif, İftardan Önce, İhya-u Ulumid’din, İlmi Hayat, İlmihal Öğreniyorum, İrfan Sofrası, Kısa Programlar, Menzilde Bir Sultan, Mesneviden Dersler, Mevlidi Şerif, Mevlit Kandili Özel, Minyetürlerle Osmanlı, Miraç Kandili Özel, Mirasımızı Koruyoruz, Muhabbetname ve Muharrem-i Şerif Özel geliyor. Ekranda boy gösteren programların arasında Nasihatler, Neşeli Petek, Orta Oyunu, Pıkul, Ramazan Sokağı, Rusça Sohbet, Saadet Asrından Yansımalar, Sahur Meclisi, Saliha Hanımlar ve Semerkand Sohbetleri geliyor. Diğer yandan Siyer-i Nebi, Son İnci, Tarih Ne Söyler, Ulu Cami, Üç Aylar Sohbetleri-Şaban-ı Şerif ile Yüzyılın Âlimleri programları da izlenme olanağı olan programlar arasında yer buluyor.


Semerkand Tv Kime Aittir ?

29 Mayıs 2010 tarihinde yayın hayatına başlayan Semerkand Tv, çok kısa süre içerisinde gönüllere taht kurmuştur. Dini konulu programların yoğun olduğu Semerkand Tv de Çocuk Kuşağı , Dini Programlar , Kadın Kuşağı , Kültürel Programlar Mevcuttur . Semerkand Tv yayın akışını Takip edebilir ve Yuyyucanli.TV farkı ile Canli İzleyebilirsiniz.

Şirket Ünvanı: SEMERKAND RADYO VE TV A.Ş.
Logo/Çağrı İşareti: SEMERKAND TV

Semerkand Tv de Bulunan Dini Programlar Aşağıda Listelenmiştir.

Adım Adım Kur’an Öğreniyorum
Afiyet Olsun
Ahlâk Hazinem
Almanca Sohbet
Ana Haber
Aziz İstanbul
Bedesten
Berat Kandili Özel
Beş Vakit Bir Şehir
Biriz Beraberiz
Boşnakça Sohbet
Cümle Kapısı
Çerçeve
Çocukların Dilinden
Delail-ül Hayrat
Dergâh
Derssimiz Kur’an-ı Kerim
Derviş Çeyizi
Divan (Arapça)
Drama Atölyesi
Eğlen Dene Uygula
Gülden Damlalar
Güzergâh
Haber
Hacegan (Kürtçe)
Hanımlar Buyrun
Haremeyn Yolunda
Hasbihal
Hatm-i Şerif
İftardan Önce
İhya-u Ulumid’din
İlm-i Hayat
İlmihal Öğreniyorum
İrfan Sofrası
Kısa Programlar
Menzil’de Bir Sultan
Mesneviden Dersler
Mevlid-i Şerif
Minyetürlerle Osmanlı
Miraç Kandili Özel
Mirasımızı Koruyoruz
Muhabbetname
Muharrem-i Şerif Özel
Nasihatler
Neşeli Petek
ONBEŞ TEMMUZ BELGESELİ
Orta Oyunu
Pıkuli
Ramazan Sokağı
Rusça Sohbet
Saadet Asrından Yansımalar
Sahur Meclisi
Semerkand Sohbetleri
Siyer-i Nebi
Son İnci
Tarih Ne Söyler
Ulu Cami
Üç Aylar Sohbetleri-Şaban-ı Şerif
Yüzyılın Âlimleri

Semerkand Tv İletişim Bilgileri
Telefon: 0 216 564 25 00
E-mail: izleyicitemsilcisi@semerkand.tv
Web: http://www.semerkand.tv
Adres: Eyüp Sultan Mah. Esma Sk. No:7/A 34885 Samandıra/Sancaktepe İstanbul

Semerkand Tv Uydu Frekans Bilgileri
Frekans: 11588
Sembol: 30000
FEC: 2/3
Polar: v  • Yorumlar