TGRT Belgesel

İhlas Holding bünyesi içerisinde yayın yapan ve belgesel içerikli bir kanal olan TGRT Belgesel, TGRT Pazarlama şeklinde yayın yapan bir kanal idi. İhlas Holding Huzur Radyo TV A.Ş. bünyesinde bir şirket olarak kurulan bir alışveriş kanalıdır. Tarih yaprakları 29 Ekim 2004 senesini gösterdiğinde kurulan TGRT Pazarlama, Bütün Türkiye üstünde 24 saat yayın yapan ilk alışveriş televizyonudur. TGRT Belgesel, 21 Nisan 2010 tarihinde yayını sona ermiş olan pazarlama kanalı yerine yayına başladı.

İnternet üstünden TGRT Belgesel canlı TV izlemek isteyenler için TGRT Belgesel canlı TV izle seçeneği kullanıla biliniyor. TGRT Belgesel canlı izle adına internet üstünden gerçekleştirilen yayın için TGRT Belgesel yayın akışı takip edilmelidir.

Birçok yayın Programı olan kanalda, Devrî Âlem, Buram Buram Anadolu, Huzura Doğru, Seyyah-ı Fakir, Gönül Sultanları, Değişen Türkiye, Kültürümüz Medeniyetimiz ve Osmanlı Medeniyeti gibi hem tarih hem yaşanmış hikâyeler hem de dini içerikli yayınlar yapan bir kanal olarak hayatına devam ediyor. Bütün gün din büyüklerine dair bilgiler içeren belgesel tadında filmler yayınlanmaktadır. Amerika Birleşik Devletlerinden bir şirkete satılan TGRT bünyesinde doksanlı senelerde çekilen hem programlar hem de filmlerin tekrarı kanalda yayınlanmaktadır. TGRT yapımı birçok yapım ile ekrana gelen yapıtların birbirini takip eden yayınları ile hayatını sürdürüyor. TGRT Belgesel, kendine hedef olarak İslami Prensipleri belirleyen bir yapı ile hizmet sunmayı gösteriyor. Evrensel nitelikli kıstasları önemseyen bir yapı içerisinde hem kendi değerlerini ön planda tutarak hem de tasavvuf ekseninde hareket eden bir yayın politikası benimsiyor.

TGRT olarak yayına başlayan ve İhlas Holding kuruluşu olan televizyonun bünyesinde yayın yapan Belgesel Kanalı, TGRT Televizyonunun tüm yasal yayın haklarının Amerika Birleşik Devletleri kuruluşu olan News Corporation şirketine satılması ile yayın hayatını sürdüren bir kanaldır. Birçok İslam Âliminin hayatının konu alındığı filmlerin izlenildiği bir kanal olarak yayın hayatına devam etti. Kurgu olmayıp biyografi tadı ile yayın yapan birçok İslam Dini kaynaklı yapımların yayınlandığı kanal olarak ekranlarda boy göstermeye devam ediyor. Peygamberlerin ve evliyaların hayatları ile İslam Medeniyetine dair yapıların tarihi serüvenlerinin yer aldığı filmler ekranda yer buluyor.  • Yorumlar