TRT Belgesel

Devlet Televizyonu olarak yayın yapan bir kurum olan TRT ailesinin bir kanalı olarak 17 Ekim 2009 senesinde yayın hayatına başladı. Kanal, hem yeni yayın içeriği kapsamında hem de HD bir yayın kalitesi içeriği ile 4 Nisan 2015 senesinden bu yana ekranda görünmeye devam ediyor. TRT Belgesel Televizyonu olarak izleyenleri ile buluşmaya da devam ediyor. Genel olarak ahlaki ilkelerden taviz vermeyen bir yapı ile yayın hayatını sürdürmeyi planlayan TRT Belgesel Kanalı, hem milli gelenek ve göreneklere sahip çıkan ve idamesini sağlayan yapısı ile hem de manevi değerlerin öncelemesi ve önemsenmesi hedefi ile yayın yapan bir yapıdadır.

Devletin Belgeseli

Kanal, hem internet üstünden TRT Belgesel canlı TV olarak hem de TRT Belgesel canlı TV izle ile ekran üstünden takip edilme imkânı veriyor. TRT Belgesel yayın akışı çerçevesinde tüm programların takibi için TRT Belgesel canlı izle tıklamasını gerçekleştirmek gerekiyor. TRT Belgesel Televizyonu, 4 Nisan 2015 tarihinden beri yepyeni bir yayın kalitesi olan HD yayın ile ekranda görülüyor. Tarih yaprakları 17 Ekim 2009 zamanını gösterir iken, hem TRT tarafından hem TRT Turizm hem de Belgesel ismi ile yayın yapan bir nala dönüştü.

Çok Dilli Ülke Kurumu Televizyonu

TRT Belgesel Kanalı, TRT kurumunca kurulan ve tam altı dil ile yayın yapan bir kanaldır. İlk yayınına 17 Ekim 2009 senesinde başladı. Devlet bünyesindeki ilk belgesel içerikli kanal olma hüviyetine sahiptir. Yayın hayatını sürdüren birçok program bulunuyor. Bu programların başında Munyatu’l Guzat, Yol Açık, Bu Toprağın Sesi ve Gerçek Gündem Kalkınma gibi ekran yüzleri yer alıyor. Ayrıca yoğun izleme durumu olan Tarım Hayattır, Hayatın Renkleri, Buluşma Noktası, Buluşma Noktası Türkiye ve Canlı Yayınlar Odası adında programlar da ekranda yer buluyor. Ekranların vaz geçilmez programları arasında yer alan Tamirhane, Fikirhane, İnsan Doğaya Karşı, Yok Olmadan Keşfet ve Özel Tim en ilgi duyulan programlar arasında yer bulur. Sıralamada yer bulan diğer programlar da Gizemli Gerçekler, Son Karar, Extreme Türkiye-Yap Bakalım, Temizlik Hastaları ve İngiltere’nin İstifçileri olarak ekranda kendine yer bulan programlardandır.  • Yorumlar

     

    Yuyyu Canlı Tv İzle