YABAN TV

Yaban TV, doğa içerikli bir yayın yapan kanaldır. Doğa tutkunu bir Doğa Sporcusu olan Gazeteci Ufuk Güldemir tarafından 2006 senesinde kurulan bir televizyon kanalıdır. Ekran sloganı olarak da “Türkiye’nin ilk ve tek yaban yaşamı ve doğa sporları kanalı” olarak belirleyen bir doğa ekranıdır.

Av ve Avcılık İlkeleri

Doğa Sporları üstüne hem kendi yayınlarını hem de yaban avcı dostlarının gönderdiklerini yayınlayan bir kanal olarak yayın yapıyor.  Balıkçılık tan etik avcılığa, atıcılıktan okçuluğa, dalış sporlarından off-road ve yelken sporuna, dağcılıktan havacılık ve sal yarışı sporuna, binicilikten yamaç paraşütü ve tüm doğa sporlarının yayınlandığı programlar ekranda yer buluyor. YABAN TV canlı TV izleme seçeneği için YABAN TV canlı TV izle durumunun gözlemlenmesi gerekiyor. Ayrıca YABAN TV yayın akışı takibi ile YABAN TV canlı izle durumunu ayarlaya bilmek mümkün görülüyor.

Türkiye Ekranlarının En Çok İzlenen Belgesel Kanalı

Ülkede yayın yapan belgesel kanallarından en fazla izleyici kitlesine sahip televizyon kanalıdır. Bu kapsamda birçok ödül alan kanal, yayın ilkesini de “Doğada Tutkusunun Peşinde Koşan İnsanın Macerası” olarak belirdi. Tarih yaprakları 2009 senesini gösterir iken Yabanstore, Yabanmama, Yabantur, Yaban Yayınları ve Yaban Akademi şeklinde kurulan şirketler ile hem ülke hem de çevre ülkeler içerisinde en kuvvetli OUTDOOR gurup yapısına ulaştı.

Yaban TV ekranlarında Boğazın Oltacıları, Ormandaki Hayalet, Yaban Aile, Tarım Kuşağı, Hayatta Kalmak ve Outdoor Teknik akla ilk gelen programlar arasında yer buluyor. Ayrıca ekran yüzlerinden olan, Fotoğrafın Doğası, Oradan Buradan, Usta, Zirveyi Zorlayanlar, Yaban Kafası, Keşfedilmemiş, Sualtı Kahramanları, Balıkçılık Dünyası ile Rastgele Ali Birerdinç programları da ilgi ile takip edilen programlar arasında yer bulanlardandır. Ekranda yer alan ve seyirciyi ekrana bağlayan diğer programlar arasında; Sportif Balıkçılık, Ustalardan, Atış Sanatı, Av Sanatı, Canım Köpeğim, Yat Yelken Ve Deniz, Sizin Av Safariniz, Anadolu Saati ve Balıkçının Objektifinden gelir. Sıradaki ilgi çeken programlar arasında ise; Yaban Aktüel, Kulüp Saati, Ali Üstay’ın Av Yolculuğu, Dr. Ali Postası, Belgesel, İzci, Avcı, İlhan Hoca Doğada, Büyük Balık, Balık, Gündem, Kim Daha Havalı? Ve Av Ve Atış Sanatı gelmektedir.  • Yorumlar